Više od tri hiljade godina Ji đing je najvažnija knjiga za divinaciju. U Kini su je poštovali kao klasik nad klasicima i konsultovali kao izvor drevne mudrosti. Zapad ju je prihvatio u poslednjih godina, ali je ovo delo uvek prevođeno od strane zapadnjaka koji su u njega unosili svoje kulturne obrasce, i usled slabog razumevanja kvarili njegov istinski smisao.
U Sveobuhvatnom Ji đingu majstor Alfred Huang je ponovo obznanio istinsku suštinu Ji đinga naglašavajući jedinstvo Neba i čovečanstva i Tao promene. I što je najbitnije od svega, on je u knjigu uključio prevod Deset krila, Konfucijeve komentare, koji su od suštinskog značaja za razmevanje Ji đinga. Pređašnji engleski prevodi su ovim komentarima davali sporedno mesto u knjizi ili su ih potpuno izbacivali. Ali, Kinezi kažu da je Ji đingu potrebno deset krila da bi poleteo.
Druge odlike ovog briljantnog prevoda su naglasak na unutrašnju vezu između naziva i redosleda šezdeset i četiri heksagrama, očuvanje poetskog stila dela, uvođenje novih metoda divinacije i podaci o istorijskim događajima usled kojih je Ji đing nastao.
Učitelj Alfred Huang je treća generacija učitelja Vu stila tai ći ćuana, ći gonga i istočnjačke meditacije, profesor taoističke filozofije. Izučavao je Ji đing sa nekim od najvećih kineskih umova kada je iznenada osuđen na doživotnu robiju za vreme Kulturne revolucije 1966. Trinaest godina, koliko je proveo u zatvoru, učitelj Huang je meditirao o Ji đingu i tako nalazio snagu da preživi. Kada su ga pustili na slobodu 1979. godine imao je samo četrdeset kilograma. Odmah po izbavljenju emigrirao je u Sjedinjene države. Učitelj Huang je osnivač Nove harmonije, neprofitne organizacije posvećene samo-isceljivanju, i autor Numerologije Ji đinga. Živi na ostrvu Maui.