Hara ili Dantien, kako su tu tačku ispod pupka prepoznali u kineskim i japanskim borilačkim veštinama i svim energetskim drevnim veštinama kao što su Či Gong, Tai Či i mnogim drugim, je važna za sve te tradicije i savremenu primenu u zdravlju i vitalnosti, kao i duhovnosti, jer su tu tačku videli, kao što pojam “More Čija” naznačava, kao vitalni centar tela, kao i centar gravitacije. U mnogim drevnim veštinama istoka, ispoljavanje iz tog centra je postao uobičajen u svim sličnim praktičnim metodama.
Kada govorimo o “stanju pojedinca”, mi zapravo mislimo o nečemu što prevazilazi dualnost tela i duše, to je nešto što odražava čitavu celinu nečijeg bića. Zbog toga što svako od nas predstavlja jedinstvo tela i duše, ne postoji psihička struktura ili unutrašnja tenzija koja se neće ogledati i spolja na našem telu. Kada pronađemo fizički centar sopstvenog tela, mi pronalazimo i psihološki centar duše. Prema učenju Zen majstora, ispravljajući naše držanje i disanje možemo uspostaviti balans ovog centra, te negovati svoju unutrašnju smirenost i ravnotežu: ovo stanje nazivamo Hara.
Karlfried Graf Durckheim ukazuje zapadnom svetu na način kako mogu prevazići fizičko i duhovno propadanje koje nosi savremeni život, jednostavnim usvajanjem tehnike drevnih japanskih Zen majstora, kroz prakse položaja, disanja, kontrole energije i mnoge druge, koje će nam pomoći da se centriramo u današnjem rasutom svetu, fizički, zdravstveno, poslovno, duhovno. Ostavljajući za sobom ustaljen način držanja Zapadnjaka ( “grudi ispred-stomak uvučen” ) i usvajanjem stanovišta da je “centar “na stomaku – prihvatajući Hara filozofiju, možemo ostvariti cilj da živimo miran, bolje utemeljen, i uravnotežen život.
U ovaj klasičan tekst utkani su životna snaga, iskustvo i mudra učenja tri velika japanska Zen majstora. Ova knjiga takođe istražuje na koji način Hara naglašava empirijsko učenje i gajenje samospoznaje kroz savršenstvo umetnosti, poput slikarstva i streljaštva.